teosilm oü - koolitused, keraamika, käsitöö

Minust 


Olen uudishimulik uurija ja katsetaja, ülesehitaja ja lahenduste otsija. Minus on nii spontaansust kui tugevat planeerijat, nii loovust kui loogikat. Imetlen inimesi ja naudin nendega töötamist. Armastan olla laval või grupi ees, mängida ja protsesse juhtida, kuid introverdina vajan samavõrra ka üksi olemist ja vaikust, oma mõtetesse süvenemise aega ja millegi kallal kätega nokitsemise võimalust. Eks seepärast mu looming nii erinevaid asju sisaldabki.

Mind köidavad psühholoogia ja loodus, lugemine ja kirjutamine, keraamika, joonistamine-maalimine, käsitöö. Laulan segakooris, teen vokaalseadeid ja mängin klaverit. Otsin, testin ja arendan oma ressursse ning aitan seda teha ka teistel nii oma loomingu kaudu kui ka koolitustel ja nõustamistel.

Maailmas on veel väga palju asju, mida tahaksin proovida, läbi elada, õppida ja osata, aga suurem osa neist jääb järgmise elu jaoks. Kahjuks või õnneks.

Minu haridus

Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis õppisin Aldo Meristo käe all jazzklaveri erialal.

Bakalaureusekraadi koolimuusika jazzisuunal sain Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast, kus mu erialaõpetajaks oli Tõnu Naissoo.

Minu töökogemus

Olen teinud elu jooksul erinevaid töid ja osalenud mitmetes projektides. Enda jaoks olulisimateks pean rühmajuhi, tugiisiku, abiõpetaja, väikeklassi õpetaja, koolitaja ja koormeistri tööd, st tööd inimestega. Olen töötanud kuus aastat pikaajaliste töötutega, neist kolm aastat tööharjutusgrupi juhendajana

Ajakiri Naised on avaldanud mitukümmend artiklit, milles püüan inimesi jõustada töö- ja haridusteemadel ning enesearengus laiemalt.

2019. aasta sügisel asutasin oma ettevõtte Teosilm OÜ, et saaksin müüa oma keraamikat, maale ja käsitööd ning pakkuda nõustamist ja koolitusi.

Minu tunnustused

Mulle on omistatud perioodiks 27.11.2018 – 26.11.2023 täiskasvanute koolitaja kutse (tase 6)(kutsetunnistus nr 139561).

Mind on tunnustatud tiitliga "Harjumaa aasta õppija 2012".

Minu kogukonnad

Kuulun Eesti Autorite Ühingusse, Eesti Lastevanemate Liitu, Haridus- ja Kultuuriseltsi Läte ning Saue-Jõgisoo Haridusseltssi.

Mõned olulisemad koolitused, mille olen läbinud:

2022 Ülemäärane ärevus: õpilase toetamise võimalused, Tartu Ülikool, koolitaja Angela Jakobson, 6 h

2022 Keerulise käitumisega laps ja olukorrad lasteaias ning koolis, Ivica Mägi Autismikool, 16 ak/h

2021 Taastav klassiruum: konfliktide ennetamine ja lahendamine koolis, koolitaja Annegrete Johanson, 16 h

2021 Hääl - laulja pill ja igaühe tarvilik tööriist, koolitaja foniaatria lektor dr Ülle Kirss, 2 h

2021 Töö solistide ja vokaalansamblitega, Harjumaa Omavalitsuste Liit, koolitaja Maria Väli, 6 h

2008-2020 Erinevad kunstikursused: keraamika, joonistamine-maalimine

2020 Lihtsad võtted koolituse tõhustamiseks visualiseerimisega, Uku Visnapuu meistriklass

2020 Vaikuseminutite baaskoolituse kaheosaline õppeprogramm tähelepanu ja meelerahu harjutuste tulemuslikuks kasutamiseks laste ja noortega, MTÜ Vaikuseminutid, 27 ak/h

2020 Probleemne käitumine või oskuste puudumine? Oskuste õppe meetod, Tartu Ülikool, 6 h (0,25 EAP)

2020 Psühholoogia alused, Tartu Ülikool, 52 h (2 EAP)

2019 Kuidas koolitada ajusõbralikult, Kera OÜ (ETKA Andras meistriklassi koolitus), 8 ak/h

2018 ELõK koolituspäev Laeva Põhikoolis: õpetamine liitklassis, autismispektri häirega õpilane tavakoolis, Eesti Liitklassiõpetajate Kogukond, 7 h

2018 Täiskasvanute koolitaja (tase 5, 6), andragoog, MTÜ Tugi – ja Koolituskeskus Usaldus, 160 h

2018 Toimetulek agressiivse käitumisega, baaskoolitus, Verge Eesti OÜ, 14 ak/h.

2018 Pärimus kohtub Orffiga, August Pulsti õpistu, Eesti Pärimusmuusika keskus,15 h.

2017 Autistliku ning aktiivsus- ja tähelepanuhäirega lapse tugiisiku baaskoolitus, Autismikool, Põhja-Eesti Autismi Liit, 18 ak/h.

2016 Tugiisik raske ja sügava puudega lapsele, Eesti Evangeelne Luterlik Kirik, diakoonia ja ühiskonnatöö talitus, 60 ak/h.

2016 Akordsaade kitarril algajatele, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia, 26 h.

2015 Üksikisikutele suunatud PREP-pogramm „Minu suhe on minu kätes“, SA Väärtustades Elu, 24 h.

2010 Tugigrupi juhendaja koolitus, Eesti Psühhosotsiaalse Rehabilitatsiooni Ühing MTÜ, 32 h.

2009 Eneseabirühmade rühmajuhtide jätkukoolitus, Avitus MTÜ, 40 ak/h

2009 Eneseabirühmade rühmajuhtide koolitus, Avitus MTÜ, 50 ak/h

Kunstnikunime Iiri Lu sünd

Kui sõitsin koos kaaslastega 2018. aasta suvel Vormsile maalilaagrisse, sattusime praamil arutlema selle üle, et kui otsustan ühel päeval lõplikult hakata nõiaks ja kunstnikuks ja väääga iseäralikuks ja omanäoliseks, mis mu nimi siis võiks olla. Riietumisstiil, elukoht jms tõusid kergesti silme ette, aga nimi mitte.

Palusin õhtul magama minnes, et mulle saadetaks unes minu uus nimi. Nägingi und, kus kehatu sisendav hääl ütles mulle kolm korda väga selgelt: "Iiri! Iiri! Iiri!" Ärgates olin hämmingus. Iiri? Mis nimi see selline on ja kust see nüüd ometi tuli? Facebooki otsing näitas, et see nimi on täitsa päriselt olemas ja mitte ainult ühel riigil, vaid inimestel ka. No olgu siis peale, olgu Iiri! Ometi tundus, et see on liiga lühike ja miski on puudu.

Minu hüüdnimi on juba aastaid olnud Lu – kah minu kõrvus kunstnikunimeks liiga lühike. Kui kaks nime kokku panin, tundsin, et asjad asetusid õigetele kohtadele. Sellest ajast peale olengi Iiri Lu ja minu maalid ning keraamika on selle nimega signeeritud.